Pikieta ZNP: Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna nt. lex Czarnek

21 lutego 2022

Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna nt. lex Czarnek: Prezydencie, nie podpisuj!

Złożenie petycji do Prezydenta o niepodpisywanie ustawy “Lex Czarnek”

Głos relacjonuje pikietę

Media o pikiecie ZNP

We wtorek, 22 lutego odbędzie się pikieta Związku Nauczycielstwa Polskiego pod hasłem „Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna na temat lex Czarnek przed Pałacem Prezydenckim”.

pikieta_lex_czarnek_fb_post

Pikieta odbędzie się w godz. 14.30 – 15.30 i będzie poświęcona ustawie Prawo oświatowe (lex Czarnek), która została skierowana do podpisu Prezydenta RP.

To ostatni moment, by próbować powstrzymać wejście w życie nowych przepisów. Podczas Rady Pedagogicznej przedstawimy argumenty, dlaczego warto zawetować ustawę lex Czarnek.

Związek zaprosił na Nadzwyczajną Radę Pedagogiczną pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę.

Wierzymy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę nowelizującą prawo oświatowe i tym samym przychyli się do głosu wielu środowisk, w tym Związku Nauczycielstwa Polskiego czy akcji „Wolna Szkoła”, negatywnie opiniujących zawarte w niej niekorzystne dla szkoły i jej uczniów rozwiązania.

Więcej TUTAJ