Aktualności

Facebook

Miasteczko edukacyjne w Warszawie

7 października 2022

Uruchamiamy w Warszawie Miasteczko edukacyjne!

LOGO_miasteczko-edukacyjne

– Będzie to forum debat o problemach edukacji i jej pracowników oraz o tym, czego i jak mamy uczyć – poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej ZNP 5 października 2022 r.

Miasteczko to inicjatywa ZNP w ramach trwającej akcji protestacyjnej ws. narastających problemów edukacji. Jest efektem współpracy z Radą Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP, Forum Związków Zawodowych, rodzicami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz edukacji.

Oto, co trzeba wiedzieć o miasteczku:

* CAŁODOBOWE: Miasteczko będzie działało od 8 do 14 października br. przez całą dobę.

* DYŻURY: W miasteczku mają pełnić dyżur członkowie Związku z całego kraju.

* DEBATY: W każdym dniu debata będzie toczyła się wokół wiodących tematów poruszonych podczas paneli dyskusyjnych (m.in. w godz. 10.30-13 i 15-17).

Każdego dnia zaprezentujemy Plan lekcji, czyli szczegółowy plan dnia i osoby biorące udział w wydarzeniach.

* PORADY: Odwiedzający miasteczko będą mogli skorzystać z porad prawników, wsparcia psychologów czy specjalistów od awansu zawodowego.

* TEMATY DNIA: Będzie mowa m.in. o:

* WSPÓLNIE. W miasteczku oprócz członków ZNP będą obecni m.in. przedstawiciele rodziców, samorządowców, innych oświatowych związków, organizacji społecznych wspierających edukację.

* PIKIETA: 15 października przed siedzibą MEiN w Warszawie. Pokażemy rekomendacje, jakie pojawią się w czasie debat w miasteczku.

WIĘCEJ TUTAJ